Boz Baykuşlara Es-Es Engeli

Yayın Tarihi: 3 yıl önce

Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Eskişehirspor evinde ağırladığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 3-1 mağlup etti.

Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Eskişehirspor evinde ağırladığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 3-1 mağlup etti. 
Maçında ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Yanal, futbolun hiçbir zaman iyi tarafından vazgeçmeyeceklerini belirterek, "Oyunu Eskişehirspor takımının birkaç yönüyle değerlendirmek lazım. Biz her koşulda futbol oynayan bir takım olacağız demiştik. Çok kısa bir sürede bunun pratiğini de yapmadan, koşulların ve hava şartlarının elvermediği ölçüdeki sıkıntılarımıza rağmen, oyuncularımızın en azından felsefi ortaya koyacak kadar kaliteli ve yetenekli oyuncularla birlikte bu oyunu oynamaya çalışıyoruz. Bugünde buzun üstünde oynadığımız karşılaşmada oyuncularımız bunu yapmaya çalıştılar. Kariyerlerine yakışır bir şekilde oyuna ağırlıklarını koymaya çalıştılar. Sonuçta geldi. 20. dakikada daha farklı bir skorda yakalayabilirdik. Rakipte bugünkü sahaya alışık olmadığından dolayı bir bocalama evresi geçirdi. Ama ne olursa olsun Eskişehirspor oynamaya çalışan bir takım ve bugünde oynamaya çalıştı. Oyuncularımı bu yüzden kutluyorum. Bu şartlarda cesaretli bir oyun ortaya koydular. Girdiğimiz pozisyonlar ve oyuncularımın maçı istemesi bana geleceğe dönük ümit verdi. Biz hem futbol oynayıp hem sonuç alacağız. Futbolun hiçbir zaman iyi tarafından vazgeçmeyeceğiz" dedi. 
Eskişehirsporlu Pele, kötü olan saha şartlarında çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını ifade ederek, "Attığımızdan çok daha fazlasını atabilirdik. Yinede sahada çok iyi mücadele ettik. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bende bundan sonra elimden gelen her şeyi yapacağım" diye konuştu. 
Eskişehirsporlu Bülent Ertuğrul ise kendileri açısından maçın çok önemli olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti: "Saha da maçı isteyen ve coşkulu oynayan taraf bizdik. Oyunun kontrolü bizdeydi. Daha farklıda kazanabilirdik. Fakat 3 puan aldığımız için çok mutluyuz. İnşallah bu istikrarı devam ettirip Samsun'dan da puanlarla dönmek istiyoruz." 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor kalecisi Oğuzhan'da soyunma odalarının morg gibi olduğunu ve statta duş alacak suyun bile olmadığını anlatarak, "Soyunma odası buz gibiydi. Sadece minyatür bir ısıtıcı vardı. Soyunma odası morg gibi. Ondan sonra su yok. Maç bitti duş alacağız ama alamıyoruz. Ben 3 senedir buraya geliyorum. Her seferinde sular dondu deniyor. Sahaya çıkıyorsunuz. Saha futbol oynamaya elverişli değil. Buraya biri çıkartım bir buçuk saat yürütseniz. Hayatta yürüyemez. Metin Depe arkadaşımız sakatlandı. Bunun hesabını kim verecek? Oldu bitti. Yenildik ve gidiyoruz. Eskişehirspor'da kutluyorum. Başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 
Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Teknik Direktörü Arif Erdem basın toplantısına katılmadı.


devamı

Video hakkında düşünceleriniz