Galip Braga ,Turun Adı Kara Kartal

Yayın Tarihi: 3 yıl önce

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, UEFA Avrupa Ligi'nde geçen yılın finalisti olan büyük bir takımı elediklerini söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, UEFA Avrupa Ligi'nde geçen yılın finalisti olan büyük bir takımı elediklerini söyledi. 
UEFA Avrupa Ligi son 16'ya kalma mücadelesinde Portekiz'de 2-0 yendikleri Braga'ya İnönü Stadı'nda 1-0 mağlup olmasına rağmen turu geçen taraf olan Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, geçen sezonun UEFA Avrupa Ligi finalistini elediklerini hatırlatarak, "Büyük bir takımı eledik. Sonuçta Avrupa Ligi'nde final oynayan takım büyüktür. Bu turu geçtiğimiz için çok mutluyuz. Maalesef ki Türkiye'den Avrupa kupalarında tek takım olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Portekizli çalıştırıcı, aldıkları başarıların ülke puanına da katkıda bulunduğunu da kaydederek, "Belki önümüzdeki yıllarda UEFA nezdinden daha çok takımın gitmesine katkımız olacak. Daha çok alacağımız puanlar var. Tabii ki taraftarlara teşekkür ediyorum. Bize çok destek verdiler. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Şampiyon gibi sahadaydılar. Bu kadar maçın arkasından kolay değil. Yine de birlik halinde terlerinin son damlasına kadar savaştılar" diye konuştu.
Carvalhal, oyundan çıkarken tepki gösteren Quaresma ile ilgili gelen bir soruya ise "Sadece mutluluklarla ilgili konuşmak istiyorum. Zorlu bir takıma karşı turu geçtik. Herkesin çok mutlu olduğunu düşünüyorum. Geçen sezon Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev'e farklı şekilde yenilen Beşiktaş vardı. Bu sezon telafi ettik. Şimdi Türkiye'de, Avrupa ve dünyada konuşulacak şey Beşiktaş'ın geçen sezonun finalistini elediği. Haberler bu şekilde çıkacak. Bu konu beni ilgilendiren, ciddiye aldığım konu değil" şeklinde cevaplandırdı.

Geçen yıl final oynadıkları UEFA Avrupa Ligi'nden elenen Portekiz'in Braga takımının teknik direktörü Leonardo Jardim ise düzenlenen basın toplantısında beşiktaş'a elenmelerini hak etmediklerini söyledi.
Jardim, geçen sezondan farklı bir süreç yaşadıklarını belirterek, "Ama yine de bugün oynadığımız futbol iyiydi. Bizi tatmin etti. Her halükarda oyuncularım iyi maç çıkardı. Ama maalesef Portekiz takımları için kötü hafta oldu. İyi oynayarak elendik. Elenmememiz lazımdı" ifadelerini kullandı.


devamı

Video hakkında düşünceleriniz