Call of Duty Modern Warfare 3

Yayın Tarihi: 3 yıl önce

Serinin 2007’de raflara çıkan dördüncü oyunu Modern Warfare, gerek sağlam FPS mekaniklerinin ağızları açık bırakan enfes aksiyon sahneleriyle birleştiği muhteşem kurgusu, gerek her biri kartondan da olsa son derece karizmatik ve akılda kalıcı karakterleri, gerekse çoklu oyuncu modlarına kattığı tatmin edici gelişme hissi ve derin özelleştirme seçenekleri ile modern aksiyon oyunlarına yön vermiş.

 

Call of Duty Modern Warfare 3 oyunu heyecan yaratıyor.

Infinity Ward, Call of Duty ile gerçekten bu jenerasyonun en güçlü oyun markasını mı yarattı bilinmez. Ama şu bir gerçek ki; serinin 2007’de raflara çıkan dördüncü oyunu Modern Warfare, gerek sağlam FPS mekaniklerinin ağızları açık bırakan enfes aksiyon sahneleriyle birleştiği muhteşem kurgusu, gerek her biri kartondan da olsa son derece karizmatik ve akılda kalıcı karakterleri, gerekse çoklu oyuncu modlarına kattığı tatmin edici gelişme hissi ve derin özelleştirme seçenekleri ile modern aksiyon oyunlarına yön vermiş, bir anlamda yeni standartları belirlemişti. Ah, evet! Modern Warfare demişken, Pripyat’ta geçen o adrenalin dolu müthiş keskin nişancı görevini de unutmamak lazım değil mi…?

Ne var ki aradan geçen yıllar, Activision’ın seriden kazandığı milyar dolarları koyacak daha büyük bir kasa aramaya başlaması dışında pek bir şeyi değiştirmedi. Kırılan satış rekorları, yakalanan dudak uçuklatıcı rakamlar, ama gitgide birbirinin kopyası olmaya başlayan deneyimler… Tüm zamanların en çok beklenen oyunu olarak lanse edilen Modern Warfare 3 de farklı bir yoldan gitmiyor açıkçası.  “Gerçekten daha fazla Call of Duty oyunu oynamak istiyor muyuz?” ya da “her sene aynı oyuna 60-70 $ verecek kadar zengin miyiz?”

Serinin aylardır merakla beklenen yeni oyunu Modern Warfare 3 ile yaşayacağınız ilişkiyi işte bu iki basit sorudan birine vereceğiniz yanıt belirleyecek.

 


devamı

Video hakkında düşünceleriniz