CengizHan 2

Yayın Tarihi: 3 yıl önce

1200′lü yılların ihtişamlı dönemini ve Moğol Hükümdarı Cengiz Han’ın hikâyesini anlatan Cengiz Han 2, ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Ünlü aktör Yetkin Dikinciler tarafından seslendirilen tanıtım videosuyla oyunseverlerin ilgisini üzerine çekmeyi başaran Cengiz Han 2 Türkçe olarak yayına başlıyor. Oyun dünyanın en popüler ücretsiz 5 online oyunu arasında ve Çin’deki anlık oyuncu sayısı 800 bini aşıyor!

 

1200′lü yılların ihtişamlı dönemini ve Moğol Hükümdarı Cengiz Han’ın hikâyesini anlatan Cengiz Han 2, ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Ünlü aktör Yetkin Dikinciler tarafından seslendirilen tanıtım videosuyla oyunseverlerin ilgisini üzerine çekmeyi başaran Cengiz Han 2  Türkçe olarak yayına başlıyor. Oyun dünyanın en popüler ücretsiz 5 online oyunu arasında ve Çin’deki anlık oyuncu sayısı 800 bini aşıyor!

Oyun renk dağılımı ve oyuna giriş hızlılığıyla dikkat çeken Cengiz Han 2 oyununda Moğol, Pers, Rus ve Türkolmak üzere 4 ırk ve her ırka ait 12 sınıf bulunuyor. Her ırkın kendine ait şehirleri bulunan bu oyunda 1200′lü tarihler birebir yansıtılıyor ve haritalar üzerinde de bu şekilde yerleştiriliyor: Türk ırkı haritada Orta Asya’da görüntüleniyor.

Dönemi yansıtan motiflerle detaylandırılan Cengiz Han 2 oyununda şehirlerarası seyahatler sırasında o döneme ait birçok süsleme, heykel ve figüre rastlamak mümkün. Bunların yanı sıra oynanabilirlik ve akıcılık bu oyunun merkezinde yatıyor.Bir savaş oyunu olmasına karşın oyun içi etkinliklere de fazlasıyla yer yerilen bu oyunda PvE ya da PvPsırasında etkinliklere katılabilir, sıralamalarda yer alabilirsiniz.

Geliştirilmiş savaş sistemleriyle Cengiz Han 2, tüm MMORPG oyunlarındaki savaş sistemlerinin birleşim noktası olarak göze çarpıyor. En çarpıcı özelliklerinden biri de oyun sunucuları arasında yapılan savaşlar olan bu oyunda bireysel yeteneklerinizi yanı sıra şehir olarak Şehir Kral’ı komutasında organize saldırılar yapabilir,mancınık, zırhlı araç gibi savaş aletlerini kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra öldürülen her oyuncu için ayrı puan kazanıp, oyun içi sıralamanızı değiştirme olanağınız da mevcut.Meslek seçimi olanağı sunan Cengiz Han 2 oyununda istediğiniz mesleği seçerek uzmanlaşabilir, ticaret yapabilir ve mesleğin gereği olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

 


devamı

Video hakkında düşünceleriniz