Karaoğlan 2

Yayın Tarihi: 3 yıl önce

KARAOĞLAN - Hikaye Yıl 1238. Selçuklu sultanı Ulu Keykubat bir yıl önce zehirlenerek öldürülmüştür. 150 yıldır adım adım büyüyüp güçlenen Selçuklu’yu kargaşa dolu bir dönem beklemektedir. Çin’den Polonya’ya kadarki bütün ülkeler Moğol işgali altındadır. Kimsenin durduramadığı bu tehlikeli güç, şimdi de Türklerin huzur dolu yurdu Anadolu kapılarına dayanmıştır. Türk-Moğol savaşı çıkmak üzeredir. Bütün dünyayı ateşe veren Moğol istilasından korunmanın tek yolu Türk devletleri arasında birlik oluşturmaktır. Altın Orda Devleti de bu birliğe katılmak istemektedir.

Karaoğlan Film Fragmanı  2013

Yönetmen: Kudret Sabancı
Oyuncular: Volkan Keskin, Özlem Yılmaz, Müge Boz
Tür Aksiyon, Savaş filmi
Etiketler: Karaoğlan,Karaoğlan tanıtım,Karaoğlan yeni film,Karaoğlan
Hiakaye :
KARAOĞLAN  - Hikaye

Yıl 1238. Selçuklu sultanı Ulu Keykubat bir yıl önce zehirlenerek öldürülmüştür. 150 yıldır adım adım büyüyüp güçlenen Selçuklu’yu kargaşa dolu bir dönem beklemektedir.

Çin’den Polonya’ya kadarki bütün ülkeler Moğol işgali altındadır. Kimsenin durduramadığı bu tehlikeli güç, şimdi de Türklerin huzur dolu yurdu Anadolu kapılarına dayanmıştır. Türk-Moğol savaşı çıkmak üzeredir. Bütün dünyayı ateşe veren Moğol istilasından korunmanın tek yolu Türk devletleri arasında birlik oluşturmaktır. Altın Orda Devleti de bu birliğe katılmak istemektedir.

Bu birliği gerçekleştirmenin yoluysa, Çise Hatun’un Altın Orda Hanının oğluna gelin gitmesidir. Moğollarsa, bu birliği engellemek için Çise Hatun’u yok etmeye kararlıdırlar. Başlarında Camoka’nın olduğu bir Manguday birliği, bu amaç için gönderilmiştir.

Ancak Camoka’nın işi o kadar da kolay değildir.  Karşısında efsane kahraman Karaoğlan vardır.

Anadolu’dan başlayıp Kafkas dağlarında uzanacak heyecan ve tehlike dolu yolculuk başlar. Üstüne üstlük Karaoğlan, iki güzel tehlikenin de tam ortasındadır; Bey kızı Çise Hatun ve yankesici Bayırgülü!

Tehlike, eğlence ve aşk dolu bu yolculuk, on binlerce kişilik üç dev ordunun kıran kırana savaşının tam ortasına kadar uzanır.

Anadolu’nun kaderi Karaoğlan’ın elindedir. Ele avuca sığmayan güzeller güzeli Bayırgülü, Asya’nın en iyi kılıç kullanan adamı Baybora, büyük savaşçı Balaban ve Karaoğlan’ın akıl hocası Çalık, bu büyük destanın kader ortaklarıdır.

TMC FİLM YAPIM LTD. ŞTİ.

info@karaoglanfilm.com         

     facebook.com/karaoglanfilm          

     twitter.com/karaoglanfilm              

 

devamı

Video hakkında düşünceleriniz