Katy Perry - Roar

Yayın Tarihi: 3 yıl önce

Katy Perry - Roar "Roar", Perry'nin dördüncü stüdyo albümü Prism'ın çıkış single’ı olan power pop türünde dinlemesi keyifli orta tempoda bir şarkı… Katy, Roar’da kendini geliştirme ve benlik saygısı konularından bahseder.

Katy Perry – Roar
 
''ROAR''
 
"Roar", Perry'nin dördüncü stüdyo albümü Prism'ın çıkış single’ı olan power pop türünde dinlemesi keyifli orta tempoda bir şarkı… Katy, Roar’da kendini geliştirme ve benlik saygısı konularından bahseder.
 Şarkı müzik eleştirmenlerinden genellikle olumlu tepkiler aldı. Bazıları ise şarkının sözlerinin klişelerle dolu olduğunu belirtti. Ama kim ne derse desin biz çok sevdik!  "Roar" Katy’nin ABD'deki Billboard Hot 100 listesinde sekizinci bir numaralı single'ı. Şarkının Grady Hall ve Mark Kudsi tarafından yönetilen klibi 5 Eylül 2013'te yayımlandı. Katy, zaten ormanda geçen klipte yine yiyecek ağırlıklı ve dikkat çeken kostümler kullandı.
 
''KATY PERRY''
 
Katheryn Elizabeth Hudson, yani canımız kanımız Katy Perry’miz, gençliğinde gospel müziği tarzında din müzikleri yapacağı bir kariyerin peşine düştü ilk stüdyo albümü Katy Hudson’ı 2001'de yayımladı. Ancak daha sonra din dışı müzikler yapabilmek için Los Angeles'a taşındı.
Perry, 2008’de  "I Kissed a Girl" ve ‘’Hot n Cold" single'larıyla pop rock tarzında sert bir geri dönüş yapıp dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda birbirini kovalayan başarılar dolu albüm ve single çalışmaları sayesinde Billboard Hot 100'da liste başı olan beş şarkıyı içeren ikinci albüm ve bu unvanı yakalayan ilk kadın albümü olarak kayıtlara geçti.
Şarkıcının 2013'te Hot 100'da liste başı olan "Roar" ve "Dark Horse" single'larını içinde olduğu Prism albümünü çıkardı.
Perry, üç  Guinness Dünya Rekoru dahil olmak üzere bugüne kadar birçok ödül ve adaylık elde etti. Forbes tarafından 2011, 2012 ve 2013 yıllarında "Müzikte En Çok Kazanan Kadınlar" listesine dahil edildi. Dünya genelinde 11 milyon albüm ve 81 milyon single satarak tüm zamanların en çok satan sanatçıları arasına girdi. 
 
Temmuz 2012'de, hayatının sanatçı olduğu bölümüne odaklanan ve İngiliz oyuncu Russell Brand ile 2010'ların başında yaptığı evliliğin dağılmasını konu alan belgesel filmi Katy Perry: Part of Me'yi yayımladı.
 
A bi de harika kokusunun yanında çok da etkileyici görüntüleri olan Purr, Meow! ve Killer Queen parfümlerini satışa sundu. 
 
 
 
Katy'i Takip edin! 
 
http://www.katyperry.com 
http://youtube.com/katyperry 
http://twitter.com/katyperry 
http://facebook.com/katyperry 
http://instagram.com/katyperry 
http://plus.google.com/+KatyPerry

devamı

Video hakkında düşünceleriniz