83.Oscar Töreni

Yayın Tarihi: 4 yıl önce

 

83. Oscar Ödül Töreni

 

00:00 00:13  -83. Oscar Ödül töreni Los Angeles’ta yapılan muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. Sinemanın en görkemli ve ihtişamlı gecesi, yıldızların birbirinden şık kıyafetleri ile kırmızı halıdaki geçit töreniyle başladı.

 00:34-00:59  Bu sene de Oscar Ödüllerinde sürpriz yaşanmadı ancak 12 dalda aday gösterilen  “Zoraki Kral” En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ödülleri ile sadece 4 heykelciğe ulaşabildi. Black Swan filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını  Natalie Portman alırken, geceye damgasını vuran The fighter filmi ile en iyi yardımcı kadın oyuncu oscar'ını alan Melissa Leo'nun küfürlü konuşması oldu.  

01:12-01:39  En İyi Yabancı Filmi ödülü Danimarka’dan “In a Better World”ün (Daha İyi Bir Dünyada) olurken .En iyi orijinal senaryo ödülü “Sosyal Ağ”, En İyi Uyarlama Senaryo ödülü de “Zoraki Kral” filmlerine verildi. En İyi Animasyon Filmi ödülünü “Oyuncak Hikayesi 3″, En İyi Animasyon Kısa Film ödülünü “The Lost Thing”, En İyi Sanat Yönetmeni Ödülünü “Alice Harikalar Diyarında” ile Robert Stromberg ile Karen O’Hara, En iyi Sinematografi ödülünü ise “Başlangıç” (Inception) filmi ile Wally Pfister kazandı.

01:42- 01:52 Anne Hathaway ve James Franco‘nun sunumuyla renklenen 83. Akademi Ödüllerinde, Coen Kardeşler'in "True Grit - İz Peşinde" adlı western filmi ise 2011 Oscar ödüllerine 10 dalda aday olup hiç Oscar alamayarak tarihe geçti. 

01:53-02:36
 


devamı

Video hakkında düşünceleriniz